LLB Programos

LLB Programos

LLB arba teisės bakalauras - tai akademinis laipsnis, kuris yra suteikiamas sėkmingai pabaigus pirmosios pakopos akademines studijas. Daugelyje šalių bakalauro laipsnį bei reikalingas papildomas akreditacijas turintiems žmonėms, yra leidžiama pradėti praktikuoti teisę. Šių studijų metu studentai įgyja ne tik teisinių žinių pagrindą, bet ir kritinio, analitinio bei strateginio mąstymo įgūdžių, kurie yra reikalingi norint pradėti karjerą teisės srityje.

Vienos iš populiariausių LLB programų yra verslo teisė, Europos teisė, tarptautinė teisė bei kriminalinė teisė. Kai kurie universitetai studentams taip pat leidžia rinktis įvairias teisės studijų specializacijas bei studijuoti laisvai pasirenkamus dalykus ir taip, daugiau ar mažiau, patiems susidaryti studijų programą. LLB studijų programos paprastai užtrunka nuo trejų iki ketverių metų.

Teisės studijų programų įvairovė iš tiesų gali suklaidinti, tačiau neleiskite, kad tai jus sustabdytų. Savo paieškas pradėkite peržvelgdami vienas iš populiariausių žemiau pateiktų teisės bakalauro studijų programų.

Naujai pridėtos teisės bakalauro programos

Kaplan Singapore

Teisės bakalauras (apdovanojimai) (papildymas)

Lapkritis 27, 2018
Ši LLB teisės programa yra ideali darbo suaugusiems, norintiems studijuoti teisės mokslų magistro laipsnį su praktine realaus pasaulio taikymo žinių.

UWL University of West London

LLB (Hons)

Lapkritis 5, 2018
Įstatymas yra besikeičianti, sudėtinga studijų sritis, o karjera yra viena iš sudėtingiausių ir naudingiausių. Mes pasiruošę jus už jūsų teisinę karjerą suteiksime jums informaciją, įrankius, techniką ir patirtį, reikalingą teisinėms problemoms spręsti pasitikėdami ir žinodama.

University of Leeds, Faculty of Education, Social Sciences, and Law

LLB teisė (magistro programa)

Spalis 15, 2018
Šis dvejų metų kursas yra skirtas jums, jei jau turite bakalauro laipsnį ne teisės dalyką. Žinoma, suteikiama galimybė sužinoti apie įstatymą tiek tradicinėje "mąstymo kaip advokato" prasme, tiek platesniame teisės prasme kaip socialinė institucija.

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra LLB studijos?

Teisės studijos yra neatsiejamos nuo seniausiųjų aukštojo mokslo tradicijų, nes būtent šias studijas pirmiausia pradėjo siūlyti daugybė geriausiųjų pasaulio universitetų. Šiandiena viso pasaulio universitetai studentams siūlo tūkstančius įvairiausių teisės bakalauro studijų programų.

Ką reiškia LLB, BA ir BSc in Law trumpiniai ir kuo jie skiriasi?

LLB - tai teisės bakalauras (angl. Bachelor of Law). Šis terminas ir jo trumpinys yra kilęs iš lotynų kalbos - Legum Baccalaureus. Teisės bakalauras - tai pirmosios pakopos teisės laipsnis, kurį suteikia daugybė visame pasaulyje esančių universitetų. BA - tai angliško teisės laipsnio pavadinimo trumpinys - Bachelor of Arts in Law. Šį laipsnį pasirinkę studentai teisės studijas gali derinti su jų pasirinkta antra disciplina, pvz., komunikacijos ar politikos mokslais, taip pat verslu ir t.t. BSc - tai angliško termino Bachelor of Science in Law trumpinys. Šio laipsnio studentai teisės studijas jungia su tiksliųjų mokslų disciplinomis, pvz. ekonomika, kriminologija, matematika bei kartais, - verslo vadyba.

Kokie yra LLB laipsnio privalumai?

Nesvarbu, ar studentai renkasi LLB, BA ar BSc Teisės programas, jos studentams suteikia visas reikalingas kvalifikacijas norint pradėti dirbti teisinėje srityje arba tęsti mokslus ir stoti į magistro, o kartais net ir doktorantūros studijas. LLB, teisės BSc arba BA studijos taip pat gali būti būtinos norint tęsti studijas ir stoti į teisės magistrą, o vėliau ir doktorantūrą. Kai kurie universitetai studentams siūlo ne tik dienines, bet ir kur kas lankstesnes ištęstines, internetines ar nuotolinio mokymo teisės bakalauro studijų programas, kurios labai tinka jau dirbantiems ar kitų įsipareigojimų turintiems studentams.

Kokie kursai yra įtraukiami į teisės bakalauro studijas?

Nepriklausomai nuo pasirinkto universiteto, LLB studentai yra ruošiami tapti advokatais, baristeriais, teisininkais ir t.t., todėl į teisės studijų programas yra įtraukiami tokie kursai kaip sutarčių, konstitucijos, baudžiamojo ar civilinio kodekso teisė ir kiti bendrieji teisės kursai. BA ir BSc studijas pasirinkę studentai teisės kursus derina su jų pasirinktos konkrečios mokslo srities disciplinomis. Pavyzdžiui teisės bakalauro studentai taip pat gali pasirinkti nagrinėti organizacinę, imigracijos, intelektinės nuosavybės teisę, jie taip pat gali studijuoti žmogaus teises, tarptautinę politiką, medijų mokslą, verslą ir daugybę kitų specialybių.

Kokie yra stojimo į LLB studijas reikalavimai?

Pagrindinis reikalavimas, kurį pateikia kone visi teisės studijas siūlantys universitetai - tai baigtas vidurinis išsilavinimas. Studijų metu studentai turi surinkti reikiamą kreditų skaičių - lankyti teorines paskaitas bei praktinius seminarus, o taip pat kartais atlikti profesinę praktiką ir išlaikyti baigiamuosius egzaminus arba parašyti baigiamąjį bakalauro darbą. Studijų metu įgyta praktika ir žinios yra vertinamos prieš nusprendžiant ar studentas gali pradėti praktikuoti teisę. BA ir BSs studijas pasirinkę studentai dažnai yra ruošiami profesiniam teisės egzaminui, kuris angliškai yra vadinamas The Bar Exam. Jungtinėse Amerikos Valstijose šį egzaminą išlaikyti turi visi teisę praktikuoti norintys studentai.

Kiek kainuoja teisės bakalauro studijos?

LLB, BA ir BSc studijų kaina labai stipriai priklauso nuo studento pasirinkto universiteto. Trejų-ketverių metų teisės bakalauro studijų kaina taip pat labai priklauso ir nuo šalies bei miesto, kuriame studentas nori įgyti teisės laipsnį. Kaina taip pat gali priklausyti ir nuo studento pasirinkto studijų tipo (dieninės, ištęstinės, internetinės ar nuotolinio mokymo studijos). be to studento pasirinktas studijų tipas gali nulemti ir darbo studijų metu galimybes.

Kodėl verta rinktis internetines LLB studijas?

Internetines teisės bakalauro studijas pasirinkusiems studentams paprastai būna gana lengva mokslą suderinti kad ir su pilno etato darbu. Internetines teisės bakalauro studijas, į kurias turint internetą galima stoti praktiškai iš bet kurio pasaulio kampelio, siūlo daugybė skirtingų universitetų. Šio tipo teisės bakalauro studijų programas gali pasiūlyti įvairiausi Azijos, Europos, Šiaurės Amerikos ir Okeanijos regiono universitetai.

Kurie universitetai siūlo teisės bakalauro studijų programas?

LLB studijas siūlo Australijos, Bangladešo, Kanados, Indijos, Malaizijos, Pakistano, Singapūro, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės ir daugybės kitų šalių universitetai. Vienas geriausiųjų BA ir BSc studijų programų siūlo Brazilijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Norvegijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių aukštosios mokyklos. Žemiau rasite daug daugiau reikalingos informacijos apie teisės bakalauro studijų programas. Čia taip pat galėsite sutaupyti savo brangaus laiko ir užpildę trumpą užklausos formą su jus dominančiais universitetais susisiekti tiesiogiai.