Populiarios kategorijos

LLM programos

LLM arbaTeisės Magistras - tai antrosios pakopos studijų laipsnis, kuris paprastai yra suteikiamas sėkmingai apsigynus baigiamąjį magistro darbą. Jau profesinės patirties turintys teisininkai dažnai renkasi LLM studijas norėdami pasikelti kvalifikaciją ar išplėsti profesinių pažinčių ratą.

Vienos populiariausių LLM studijų programų yra informacinių technologijų, mokestinių sistemų, finansų teisė, taip pat tarptautinė ar aplinkosaugos teisė bei komercinė teisė. Kai kurie universitetai studentams taip pat leidžia studijuoti laisvai pasirenkamus dalykus ir taip studijas kuo labiau suderinti su savo profesiniais interesais. LLM programos mažiausiai trunka vienerius metus. Šio tipo studijos paprastai yra baigiamos magistrinio darbo gynimu.

LLM studijų įvairovė iš tiesų gali suklaidinti, tačiau neleiskite, kad tai jus sustabdytų. Savo studijų paieškas pradėkite peržvelgdami žemiau pateiktą studijų sąrašą, kuriame rasite populiariausias LLM studijų programas.

Naujai pridėtos LLM studijos

Loyola Law School

Teisės magistras (LLM) - baro takelis

Lapkritis 12, 2018
"Bar Track LLM" yra skirta studentams, besidomintiems LLM laipsniu, kad galėtų tapti Birmos egzaminu Kalifornijoje ir (arba) Niujorke. "Loyola" yra viena iš didžiausių baro pravažiavimo rodiklių Kalifornijoje, o jos dėstytojai turi didelę patirtį rengiant studentų egzaminą. Mūsų "Bar Track LLM" pasinaudoja šia patirtimi ir siūlo savo studentams unik… [+]alų studijų kursą, sukurtą atsižvelgiant į konkrečius iššūkius, su kuriais susiduria užsienio šalių teisės absolventai rengdami baro egzaminą. [-]

Vrije Universiteit Amsterdam

Teisės magistras: tarptautinė technologijų teisė

Lapkritis 8, 2018
ITL yra dieninė, vienerių metų teisės magistro studijų programos specializacija.

California Western School of Law

Ispanijos teisės magistro laipsnis (LL.M)

Lapkritis 7, 2018
Tai akademinė programa, sukurta ispaniškai kalbantiems advokatams, daugiausia iš Iberijos pusiasalio ir Lotynų Amerikos, kurie ieško naujų galimybių mokytis reikalingų įgūdžių, metodų ir žodinių bylų nagrinėjimo gebėjimų.

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

LLM

Tam kad galėtumėte teisę praktikuoti daugelyje Europos valstybių bei JAV, jums reikės pabaigti teisės studijas ir, dažnai, išlaikyti reikiamus kvalifikacijos egzaminus. Studentai taip pat gali pasirinkti gilinti savo žinias bei praplėsti profesinių pažinčių ratą ir stoti į teisės magistro ar doktorantūros studijų programas. Teisės magistro studijas, kurios yra trumpinamos LLM, paprastai renkasi studentai, kurie nori praktikuoti tarptautinę teisę. Jeigu svarstote rinktis LLM studijas, esate reikiamoje vietoje.

Kas yra LLM?

LLM yra teisės magistro laipsnis. Šio tipo studijas paprastai renkasi žmonės, kurie nori gilintis į tam tikrą teisės specialybę, pvz., intelektinės nuosavybės ar bankų teisę.

LLM laipsnis yra pripažįstamas tarptautiniame teisės pasaulyje. Tačiau tik šio tipo studijas pabaigusiems žmonėms daugelyje šalių nėra leidžiama praktikuoti teisės. Jis yra naudojamas kaip priedas prie teisės bakalauro ar profesinio teisės laipsnio. Tam kad studentas galėtų praktikuoti teisę, jam reikia įgyti pirmosios pakopos studijų laipsnį, bei išlaikyti kvalifikacijos egzaminą, angliškai vadinamą Bar Examination. LLM studentai tiesiog gilina savo žinias bei įgyja konkurencinio pranašumo.

Nors LLM programos yra pripažįstamos visame pasaulyje, jos, priklausomai nuo šalies, gali labai skirtis. Tai reiškia, kad tos pačios specialybės LLM programa dėstoma Jungtinėse Amerikos Valstijose gali skirtis nuo pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje vedamų studijų. Dažnai, užsienio teisininkai yra mokomi vietinės teisės subtilybių.

LLM Privalumai

Nors LLM nėra privalomas norint praktikuoti teisę, šis laipsnis tampa labai svariu privalumu. Šias studijas baigęs studentas ne tik įrodo, kad išmano pasirinktą teisės kryptį, bet ir parodo, kad jis yra pasirengęs mokytis ir nuolat tobulėti.

Be to, LLM laipsnį turintys žmonės paprastai gali tikėtis ir aukštesnio atlyginimo. Kai kurios teisės firmos LLM laipsnį įgijusiems darbuotojams atlyginimą pakelia iki 7 proc. Nors kiekviena teisės firma taiko savas atlyginimų taisykles, jo padidėjimas po LLM įgijimo, nėra retas atvejis.

LLM laipsnis studentams suteikia reikiamas kvalifikacijas darbui multikultūrinėje aplinkoje. Su tarptautinėmis bylomis dirbančiomis teisės firmos labai vertina LLM laipsnį turinčius teisininkus - tai studentams atveria daugiau karjeros galimybių. Tarptautinės teisės specialistų paklausa kasmet vis didėja, tad LLM studijos gali atverti duris svajonių karjerai.

LLM laipsnis yra labai pravartus teisininkams, kurie planuoja kraustytis gyventi į kitą šalį. Neretai, studentams, norintiems praktikuoti teisę kitoje šalyje ir turintiems reikiamą LLM bei tarptautinės teisės bakalauro laipsnį, pakanka tik išlaikyti kvalifikacijos tam tikroje šalyje egzaminą. Tačiau kartais prieš pradedant dirbti teisisinkams reikės pabaigti tam tikrus kursus.

Tai yra vieni iš pagrindinių teisės studijų privalumų. Kitas svarus LLM studijų privalumas - tai galimybė praplėsti savo profesinių pažinčių ratą. Kurso draugai bei dėstytojai, kurie yra sutinkami studijų metais gali pagelbėti kylant karjeros laiptais.

Kiek kainuoja LLM studijos?

LLM studijų kaina labai priklauso nuo įvairiausių aplinkybių. Šių studijų kaina labai stipriai skiriasi priklausomai nuo pasirinktos šalies, studijų programos ar studijų tipo. Jungtinėse Amerikos Valstijose LLM kaina gali vyrauti nuo $30,000 iki $50,000. Prie šios kainos, be abejo prisideda ir pragyvenimo bei vadovėlių kainos, tad studentai turėtų būti pasiruošę išleisti nuo $70,000 iki $80,000. Nors iš pirmo žvilgsnio tokios pinigų sumos atrodo labai didelės, neleiskite, kad tai jus išgąsdintų. Kai kurie universitetai, privatūs ar viešieji fondai studentams siūlo stipendijas ar kitų tipų finansinę paramą.

Stojimo į LLM reikalavimai

Jeigu svarstote stoti į LM programą, labai svarbu pasidomėti konkrečiais stojimo į tam tikras studijas reikalavimais. Paprastai universitetai reikalauja, kad studentas jau būtų įgijęs teisės bakalauro laipsnį. Kai kurie universitetai reikalauja, kad studentas turėtų susijusios srities bakalauro diplomą. Šios studijų programos yra sudaromos ir paskaitų, seminarų bei mokslinio darbo rašymo. Studijos yra pabaigiamos magistro darbo ar atitinkamo projekto gynimu.

LLM studijas siūlančios šalys

Istoriškai, LLM studijas pirmosios pradėjo siūlyti anglakalbės valstybės. Tačiau šiuo metu šis laipsnis yra gerokai išplitęs, pvz., Suomijoje LLM laipsnis yra būtinas norint praktikuoti teisę.

Jeigu svarstote rinktis LLM studijas, pasidomėkite šiomis studijomis skirtingose valstybėse. Daugybę LLM programų siūlo JAV bei UK universitetai. Šias studijas galima rasti ir Kanados, Europos bei Azijos universitetų programose. LLM studijas studentai paprastai pasirenka šalyje, kurioje jie gyvena, arba šalyje, kurioje jie planuoja pradėti teisininko karjerą. Turėkite omenyje, kad turite atitikti ir kalbos, kuria yra vedamos studijos, reikalavimus.


LLM programų tipai

LLM laipsnį galima įgyti pasirinkus įvairias teisės specializacijas. Mokestinių sistemų LLM ir tarptautiniės teisės LLM yra vienos iš populiariausių šio tipo studijų programų. Studentai taip pat gali rinktis žmogaus teisių, Intelektinės nuosavybės, jūrų, verslo, bankų, sveikatos, finansų, tarptautinę teisę ar daugybę kitų teisės krypčių. Įmonės finansų bei nekilnojamojo turto teisė, taip pat yra dažnas LLM studentų pasirinkimas.

LLM studijos yra itin tinkamas pasirinkimas tiems, ką domina tarptautinė teisinė karjera, o taip pat ir didesnis atlyginimas. Radę tinkamą programą, LLM studentai tik per vienerius metus gali paspartinti savo karjerą.