Keystone logo
Čekija

Studijuoti Teisė į Čekija 2024

Studijuoti Čekija

Pelningiausi įstatymą laipsnį Čekija studentams, norintiems įgyti kvalifikaciją, reikalingus praktikuoti teisę Čekijoje galite pasirinkti lankyti valstybiniuose ar privačiuose universitetuose. Taip pat yra "narė " universitetuose, vykdančiuose karinę / teisėsaugos švietimą ir mokymą, taip pat. Advokatų laipsnių susideda iš trijų metų bakalauro 's programas ir keturių ar penkerių metų magistro ' s programas, kurios baigiasi privalomus stažuotes ir ištrauka iš baro patikrinimo prieš mokiniai gali praktikuoti teisę. Konkurencijos įvesti Čekija teisės studijų programą yra didelis ir tik geriausi studentai priimami į teisinių programas Valstybinių ir privačių aukštojo mokslo institucijų. Mokestis už mokslą Dalyvavimas valstybinius universitetus Čekijoje yra nemokama. Tačiau kas per 26 kas tebevyksta universitetų kursus metų nebus skiriama "studento statusas ", kad jiems suteikiama kvalifikacija socialinių paslaugų, tokių kaip sveikatos draudimą.Studentai į teisės studijų programą privačioje universitete mokės tarp 2.500 ir 3500 € ($ 3500 $ 4500 USD) per semestrą bakalauro kursų ir mokesčių, kaip aukštas, kaip 10.000 € ($ 13,500 JAV dolerių) kapitonas 's programas. Dar kartą, tai gali kisti nuo vieno universiteto į kitą.

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  405
 • Komunalinių paslaugų dalis

  94
 • Interneto prenumerata

  22
 • Vietinis transportas

  21

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  7
 • Kino bilietas

  8
 • Pusė vietinio alaus

  2

Apie Čekija

Ribojasi Lenkijoje, Vokietijoje, Slovakijoje ir Austrijoje, Čekijoje įsikūręs centrinėje Europoje, ir teigia, kad Moravia ir Bohemijos teritorijas, kaip dalį savo respubliką. Pasaulio bankas paskyrė Čekiją kaip išsivysčiusioje šalyje 2006 ir šiuo metu pasižymi aukščiausia žmogaus išsivystymo lygį tarp Rytų ir Vidurio Europos šalyse. Parlamentinė demokratija, turintis devintą poziciją dėl sąrašą "ramiausių šalių " Europoje, Čekija Europos Sąjungos, Europos ir NATO tarybos narys. Vyriausybės vadovas Čekijos Respublikos Ministras Pirmininkas, kuris prižiūri dvejų rūmų Parlamentą ir kartu su Deputatų rūmų ir senatas valstybės vadovo prezidentas, kuris yra tik vykdyti tam tikrus įgaliojimus, susijusius su grąžinimo parlamento sąskaitas, skyrimą teisėjais į Konstitucinį Teismą ir panaikinantį Parlamentu pagal neįprastų sąlygų.Teisinės sistemos į Čekija Čekija 's teisinę sistemą yra vadinamas "Právní řád České republiky " ( "teisinė tvarka Čekijos Respublika "), kuris stipriai asocijuojasi su germanų šakos civilinės teisės ir apima baudžiamosios , procesinis, darbo ir administracinės filialai, kurie yra kodifikuoti sistemingai. Šaltiniai rašytinės teisės gyvybiškai į Čekijos Respublika 's teisinę sistemą reglamentuojantys aktai Parlamento ir deleguoti teisės aktai, taip pat ratifikuotos tarptautinės sutartys ir išvados, kurias nustatė Čekijos Respublikos Konstitucinis Teismas. Nuo reikšmingo režimo pokyčių 1989 Čekija 's teisingumo ir teisėsaugos sistema yra nuolat tobulinama veidrodis principus ir struktūrą demokratinės vyriausybės.Nors teismų praktikoje yra ne teoriškai priskirti prie visų teisės šaltinio, sprendimai padarė Konstitucinio Teismo ir Aukščiausiojo teismų palaikykite didelę įtaką gaires remiančių Čekijos teisės sistemą.

Vizų reikalavimai

 1. Trumpalaikė viza – viešnagei iki 90 dienų
 2. Ilgalaikė viza – ilgiau nei 90 dienų.
 3. Ilgalaikis leidimas gyventi studijų tikslais – studentams, atvykstantiems ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Studento viza

Kaina ir valiuta

CZK 2500

Šiuo metu studento vizos į Čekiją mokestis yra 2500 CZK (apie 98 EUR). Mokestis gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Studentams iš ES/EEE šalių ir Šveicarijos norint studijuoti Čekijoje vizos nereikia. Tačiau ES studentai turi atsiskaityti po atvykimo, jei planuojama būti Čekijos Respublikoje ilgiau nei 30 dienų. Esant tokiai situacijai, per 30 dienų nuo atvykimo į Čekijos Respubliką turite deklaruoti savo buvimą Užsienio policijos departamentui.

Studentai iš šalių, nepriklausančių ES, turi kreiptis dėl studento vizos.

Kur galite pateikti paraišką?

Čekijos Respublikos ambasada/konsulatas

Jūs kreipiatės dėl studento vizos Čekijos Respublikos ambasadoje / konsulate savo gyvenamojoje šalyje.

Interneto svetainė:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Kaip padaryti paraišką?

Pirmiausia turėsite būti priimtas į švietimo įstaigą Čekijoje. Mokykla/programa turi būti akredituota Čekijos Respublikos švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos. Jei ji nėra akredituota, turite kreiptis dėl vizos kitais tikslais.

Pirmą kartą vizos reikia pateikti (ir gauti) prieš atvykstant į Čekiją – be jos keliauti į Čekijos Respubliką draudžiama

Norint gauti studento vizą arba leidimą gyventi, dažniausiai reikalingi šie dokumentai:

 • prašymo forma
 • priėmimo į studijas raštas
 • galiojantis pasas ir paso nuotraukos
 • buvimo finansinių išteklių įrodymas (pvz., banko sąskaitos išrašas arba patvirtinimas, kad esate dotacijos gavėjas)
 • patvirtinimas apie garantuotą apgyvendinimą
 • galiojantis tarptautinis sveikatos draudimas
 • santrauka iš nuosprendžių registro

Visi dokumentai (išskyrus kelionės dokumentą ir banko išrašą) turi būti čekų kalba. Vertimai į čekų kalbą turi būti oficialiai patvirtinti.

Pateikiant prašymą galima surengti pokalbį su pareiškėju. Rašytinis pokalbio įrašas gali būti paraiškos dalis. Įrašas bus surašytas čekų kalba ir jį pasirašys pareiškėjas ir pokalbį vesantis konsulato pareigūnas. Jei nesuprantate čekų kalbos, galite atsinešti vertėją, kuris išvers rašytinį įrašą.

Kada turėtumėte kreiptis?

Visa vizos studijų tikslais gavimo procedūra gali užtrukti iki 60–90 dienų, todėl dėl vizos rekomenduojama kreiptis gerokai iš anksto.

Ilgalaikė viza galioja iki 6 mėnesių. Galima atlikti pratęsimus. Ilgalaikis leidimas gyventi studijų tikslu galioja vienerius metus.

Apdorojimo laikas

90 Days

Darbo galimybes

Studentų, atvykstančių iš ES ar EEE šalių, įdarbinimui apribojimų nėra. Nereikia darbo leidimo, o šie darbuotojai turi tokį patį teisinį statusą kaip ir Čekijos piliečiai.

Studentai iš ne ES / EEE šalių privalo gauti leidimą dirbti. Tačiau yra keletas išimčių:

 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie vykdo veiklą Čekijos Respublikos teritorijoje mainų stažuotėje, skirtoje studentams ir jauniesiems aukštųjų mokyklų absolventams
 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie yra studentai iki 26 metų ir jie nedirba ilgiau kaip 7 kalendorines dienas iš eilės arba iš viso 30 dienų per kalendorinius metus
 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie yra įgiję vidurinį ar aukštąjį profesinį išsilavinimą arba aukštąjį profesinį išsilavinimą konservatorijoje pagal Čekijos švietimo įstatymą.

Kitais atvejais reikia kreiptis dėl leidimo dirbti. Jį gali pateikti asmeniškai arba kitas asmuo, remdamasis rašytiniu įgaliojimu, bet kurioje vietinėje atitinkamoje Valstybinės užimtumo tarnybos regioninėje įstaigoje. Už išduotą leidimą taikomas 500 CZK administracinis mokestis.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.