We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Raskite savo SJD programą

Raskite savo SJD programą

Ką studijuoti
Kur mokytis

Aukščiausias teisės laipsnis dažnai vadinamas SJD (taip pat JSD), kuris yra lotyniško žodžio Scientiae Juridicae Doctor ( Juridicae Scientiae Doctor ) santrumpa. Tai reiškia teisės mokslų daktaras arba teisės mokslų daktaras . JAV, kur laipsnis yra labiausiai paplitęs, SJD yra teisės daktaro laipsnio atitikmuo. SJD paprastai baigiami studentui arba teisės specialistui baigus teisės bakalauro (LLB) ir (arba) teisės magistro (LLM) studijas.

Kaip ir daktaro laipsnis, SJD yra skirtas studentams, norintiems gauti teisinę stipendiją, norintiems siekti karjeros akademinėje bendruomenėje arba valstybės pareigūnų pareigose. Tikimasi, kad SJD kandidatai savo tyrimais reikšmingai prisidės prie esamų teisinių žinių. SJD konferencija vyksta po to, kai kandidatas sėkmingai baigia reikšmingą tyrimą. Daugumoje SJD programų sėkmingas baigimas apima tiek publikuotinos kokybės disertacijos pateikimą, tiek kandidato tyrimo gynimą žodžiu.

Siekdami siekti SJD, būsimi kandidatai turi kreiptis į pasirinktą programą ir įrodyti savo tinkamumą teisiniams tyrimams. Nors kai kurios programos priima kandidatus, turinčius tik LLB, daugelis reikalauja, kad kandidatai būtų baigę LLM ar kitą teisės pakopos laipsnį.

SJD yra prestižiniai ir griežti studijų kursai. Dauguma SJD užbaigiami per trejus metus. Sėkmingi SJD kandidatai gali tikėtis dirbti akademiniais ar teisės profesoriais arba užimti aukštas pareigas viešosiose įstaigose ar vyriausybėje.