Keystone logo

4 Teisė Programos į Teisės studijos Ginčų sprendimo studijos Mediation 2024

Filtrai

Filtrai

  • Teisės studijos
  • Ginčų sprendimo studijos
  • Mediation
Studijų sritys
  • Teisės studijos (4)
  • Grįžti į pagrindinę kategoriją
Vietos
Raskite daugiau vietų
Laipsnio tipas
Trukmė
Studijų tempas
Kalbos
Kalbos
Studijų formatas

Popular degree type

Popular study format

Teisė Programos į Teisės studijos Ginčų sprendimo studijos Mediation

Kas yra tarpininkavimas?
Mediacija – tai procesas, kurio metu susirenka visos ginčo šalys, o jam padeda tarpininkas, padedantis joms išnagrinėti nesutarimų sprendimo ir susitarimo pasiekimo galimybes. Tarpininkai nepriima sprendimų už ginčo dalyvius, o stengiasi padėti jiems patiems išspręsti problemą. Tarpininkavimas dažniausiai naudojamas, kai konflikte dalyvaujantys asmenys yra savanoriškai norėdama dalyvauti procese, jis buvo sėkmingas net ir tais atvejais, kai viena ar daugiau šalių yra priešiškai nusiteikusios aktyviai dalyvauti mediacijoje.

Tarpininkavimas paprastai vyksta už teismų sistemos ribų, todėl jį galima laikyti konfidencialiu ir neviešu, nors įstatymai skiriasi priklausomai nuo jurisdikcijos, susijusios su tuo, ar ginčai, prieš kreipiantis į teismą, turi būti sprendžiami dėl tarpininkavimo. Tarpininkavimo išlaidas pasidalija konfliktuojančios šalys, ir šie mokesčiai gali būti mažesni nei tie, kuriuos kiekviena iš jų būtų patyrusi samdydama savo advokatus bylai nagrinėti, jei būtų padavusi ją į teismą.

Tarpininkavimo darbai
Tarpininko vaidmenys apima teisinius tarpininkus, baigusius teismo patvirtintas mokymo programas, susitarimo tarpininkus, kurie padeda žmonėms išspręsti ginčus ne teisme, arba atvejo vadybininkus, kurie daugiausia dėmesio skiria padėti žmonėms pasiruošti tarpininkavimo sesijoms.
Kodėl svarbu studijuoti tarpininkavimą?Tarpininkavimo metu įgyti įgūdžiai, tokie kaip aktyvus klausymasis ir gebėjimas gerai bendrauti su kitais, yra plačiai pritaikomi kitose gyvenimo srityse. Šio tipo tarpininkavimo mokymas yra puikus būdas teisės studentams pagerinti savo bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžius prieš pradedant praktikuoti teisę.Kokie yra tarpininkavimo studijų privalumai?Tarpininkavimo mokymo kursas pagal įstatymą neprivalo tapti tarpininku, tačiau jis gali būti naudingas tiems, kurie nori užsiimti šia sritimi. Dalyvavimas tarpininkavimo kursuose rodo suinteresuotumą padėti kitiems spręsti ginčus ir parodo, kad asmuo turi tam tikrų žinių apie tai, kaip veikia tarpininkavimas. Be to, baigęs tarpininkavimo kursą, asmuo gali tapti labiau parduodamas šioje vis labiau populiarėjančioje praktikos srityje.Ką studijuosiu tarpininkavimo studijų metu?Mediacijos laipsnis supažindins studentus su būdais, kuriais žmonės taikiai sprendžia konfliktus, ypatingą dėmesį skiriant tam, kaip mediacija gali būti naudojama siekiant išvengti teismo procesų. Studentai susiduria su skirtingais ginčų sprendimo stiliais, todėl jie geriau supranta, koks tipas geriausiai tinka kiekvienai situacijai. Jie taip pat sužino apie teisinius klausimus, susijusius su tarpininkavimu, ir kaip jis gali būti naudojamas kaip alternatyva bylinėjimuisi.