Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų šalis

Spustelėkite ant žemiau esančių nuorodų ir rasite daugiau informacijos apie teisės studijas skirtingų šalių universitetuose. Mes jums suteiksime bendrosios informacijos apie įvairiausias šalis ir jų aukštojo mokslo sistemas, taip pat studijų kainas, teisės studijų galimybes tarptautiniams studentams, studento vizas ir t.t.

Teisės studijos pasaulio universitetuose

Teisės bakalauro bei magistro studijas siūlo daugybė viso pasaulio universitetų. Jie siūlo galybę skirtingų teisės specializacijų, iš kurių studentai gali pasirinkti juos labiausiai dominančias studijas.

Šio tipo studijas siūlo daugybė skirtingų aukštųjų mokyklų. Nors konkrečių teisės studijų programų sudėtis gali stipriai skirtis, tačiau jos paprastai gali būti priskirtos prie vienos iš šių akademinių institucijų:

 • Universitetų, kurie siūlo tiek moksliniu tyrimu paremtas, tiek į praktinį darbą orientuotas studijų programas, teisės fakultetai;
 • Teisės universitetai, kurie studentams siūlo vien tik teisės studijų specialybes;
 • Verslo universitetai bei mokyklos, kurios studentams gali pasiūlyti tarpdisciplinines verslo ir teisės studijų programas.
 • • Specializuotos įstaigos, kurie orientuoti į profesinius sertifikatus ir laipsnių profesionalams, ieškantiems specializacijos savo srities įstatymo.

Daugelis universitetų visame pasaulyje pasiūlyti LLB, LLM, MBA įstatymo, doktorantūros teisės programas, taip pat teisės kursus. Akivaizdu, kad studentams specializuotis toje srityje, per teisės discipliną, pavyzdžiui, verslo teisė, tarptautinė teisė, aplinkos teisė, finansų teisė, baudžiamoji teisė, mokesčių teisė, ir tt.

Potencialūs studentai taip pat galbūt norėsite apsvarstyti studijuoti užsienyje, ypač jei jie yra suinteresuoti labai specializuotas teisės sritis. Pastebima, kad įvairiausių studijų programų tipų tarptautinių studentų skaičius auga kasmet. Anot UNESCO statistikos departamento ,beveik 4 milijonai žmonių šiuo metu studijuoja užsienio universitetuose. Šis skaičius nuo 2000-ųjų išaugo kone dvigubai. Rytų Azijos bei Ramiojo Vandenyno regiono studentai sudaro 28 proc. visų tarptautinių studentų. Tuo tarpu Šiaurės Amerikos bei Europos studentai sudaro 15 proc. jų. Daugiausiai studentų į kitas šalis išvažiuoja iš Kinijos, Indijos bei Korėjos Respublikos. Ape 6 proc. Centrinės Afrikos studentų bei 5 proc. Afrikos studentų studijuoja užsienio valstybėse. Šiuo metu tarptautinių studentų labiausiai pamėgtos šalys yra Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Australija, Prancūzija, Vokietija ir Japonija.

Daugybė studentų taip pat renkasi ir internetines studijų programas, kurias veda užsienio šalyse esantys universitetai. Pastarieji studentai nėra įtraukti į bendrą UNESCO tarptautinių studentų skaičių, tad manoma kad faktinis skaičius viršija 4 milijonus tarptautinių studentų.

Teisės studijų programos užsienyje gali atrodyti itin patraukliai. Vienos iš populiariausių teisės studijų užsienyje priežasčių yra:

 • Itin platus geriausiųjų teisės studijų programų pasirinkimas. Be to, kai teisės specializacijų yra tik keliose šalyse, arba geriausios programos yra prieinama tik tam tikriems regionams.
 • Studijos kitoje kultūroje Studentai siekia LLM, MBA ĮSTATYMAI, mokslo daktarų teisės ar teisės kursus, susijusius su konkrečiu regionu pasaulyje turėtų apsvarstyti programą mokoma tame regione gauti visą kultūros pamerktos ir geriau suprasti savo srities studijas. Be to, studentai planuoja karjerą tarptautinėje teisėje bus naudinga gyvena kitos kultūros neįkainojamos patirties.
 • • Padidėjęs kalbos įgūdžius, jei programa yra mokoma kita kalba nei studento gimtąja kalba. Be to, nors daugelis tarptautinių LAB, LLM, ir doktorantūros programos dabar yra dėstoma anglų kalba, studentai gali turėti galimybę padidinti savo kalbinius įgūdžius papildomų tyrimų ar asimiliacijos su vietos gyventojais.

Teisės studijomis besidomintiems studentams rekomenduotumėme apsvarstyti šiuo klausimus prieš nusprendžiant ar rinktis užsienio universitetą ar jūsų mieste esančią aukštąją mokyklą.

 • Studijų kaina, įskaičiuojant ir pragyvenimui reikalingas išlaidas. Kai kuriose šalyse aukštasis išsilavinimas yra gana pigus arba netgi nemokamas, tačiau pragyvenimo kainos gali būti labai aukštos. Tačiau daugybė universitetų siūlo tam tikrų formų finansinę pagalbą, kuri yra skirta būtent tarptautiniams studentams. Svarbu paminėti, kad kai kuriose šalyse tarptautinių studentų galimybės dirbti yra gana ribotos, o kai kuriose šalyse iš užsienio atvykusiems studentams yra iš viso neleidžiama dirbti. Taip pat svarbu pasidomėti ir sveikatos draudimo kaina ir sąlygomis, kurios, priklausomai nuo šalies, gali labai skirtis.
 • • Studijų kokybė. Nors akredituotos teisės programos paprastai gali pasigirti aukšta studijų kokybę, studentams vertėtų pasidomėti skirtingose šalyse taikomomis mokymo metodikomis. Be to, kai kurie studentai pastebi, kad studijų kokybė praranda vertės, kai mokomasi ne savo gimtąja kalba - tad svarbu tinkamai įvertinti savo anglų ar kalbos, kuria norima studijuoti, žinias.
 • Kalbos įgūdžiai. Kai kuriems studentams prieš stojant į pasirinktą studijų programą, gali tekti praleisti kiek laiko gilinant tam tikros kalbos žinias. Kartais studentai užsienio kalbos kursus gali lankyti savo šalyje, tačiau kai kuriais atvejais, jie turi praleisti papildomo laiko išvažiavę į šalį, kurioje nori mokytis.
 • • Studijų tipas - dieninės, ištęstinės, internetinės ar nuotolinės studijos. Dažniausiai akademiniame pasaulyje yra sutinkamos dieninės teisės bakalauro studijos. Tačiau jau dirbantys studentai neretai gali pasirinkti ir ištęstines studijas, kurios yra dėstomos vakarais ir/ar savaitgaliais.
Be to, kai kurie universitetai studentams siūlo ir internetines bei nuotolines studijas, kurių tvarkaraščiai yra labai lankstūs.

Peržvelkite pasaulio teisės universitetus bei fakultetus. Jeigu žinote, ko ieškote, galite pasirinkti konkrečią studijų programą ar šalį, kurioje norite studijuoti. Kitu atveju, kviečiame naršyti ir paskaityti apie įvairias jus dominančias teisės studijų programas.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau